Profesyonel ses ışık ve Görüntü Sistemleri herhangi bir sahnede gösteri yapan ya da konuşmacı olarak bulunan kişilerin en iyi şekilde görülmesini ve ses olarak dinleyicinin sürekli sahne ile iletişimde kalmasını sağlamaktadır. Akhisar görüntü ve ses sistemleri ile ilgili olarak bu işi yapan firmalarca ihtiyaç duyulan toplantı, konferans, sunum, tiyatro, opera, kültür ve kongre merkezleri, sinema, konser salonları, hastaneler, cami, stadyum ve spor kompleksleri, hizmet binaları vb. gibi birçok alanda kullanılır. Akhisar da ki görüntü ve ses sistemleri, dinleyici sayısının yüksek olduğu açık ya da kapalı alanlarda kurulan toplantı, konferans, sunum, tiyatro, opera, kültür ve kongre merkezleri, sinema, konser salonları, hastaneler, cami, stadyum ve spor kompleksleri, hizmet binaları vb. gibi alanlarda dinleyicilerin kendilerini sahne ile iletişimini en yüksek seviyede hissetmeleri için kullanılan sistemlerdir. Firmalarca hoparlör, amfi, mikser ve mikrofon gibi cihazlar kullanılarak güçlü ve homojen ses sunan; profesyonel ses sistemleri kapsamında her projeye özel çalışma yapılarak proje ekipmanları belirlenir. Kolay kullanım ve sınırsız ölçüde ekran özelliği sunan LED ekranlar hem iç hem de dış ortamda kullanım için uygundur. Bu araçların dış ortamda güneş ışığı altında bile görüntü performansı en yüksek seviyededir.

Akhisar görüntü ve ses firmaları tarafından hizmetlerinizi ve reklamlarınızı en doğru şekilde aktaracağınız bu ekranlar gelişen teknoloji ile büyük bir ivme kazanmaya devam ediyor.

Profesyonel görüntü sistemlerinde yaygın olarak kullanılan projeksiyon cihazı harici bir kaynaktan aldığı video sinyalini, perdeye ya da herhangi bir düz yüzeye aktarımını sağlayan bir cihazdır. Bu sayede geniş alanlarda görüntüyü daha iyi ve kaliteli bir biçimde izleyicilere ulaştırır. Projeksiyon sistemi ve görüntü aktarım sistemleri olarak da adlandırılır.

Profesyonel görüntü sistemini üniversiteler, sinema ve tiyatro salonları, konferans salonları, çok amaçlı salonlar, spor ve eğlence salonları, toplantı ve seminer salonları, sergi salonları, konser alanları, gösteri merkezleri, kongre merkezleri, gibi görüntü aktarmak istenilen birçok alanda tercih edilmektedir. 

Genellikle profesyonel ses ve ışık sistemleri ile birlikte kullanılmaktadır.